כל מה שצריך לדעת על ביטוח נסיעות לחו"ל

כל מה שצריך לדעת על ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח רפואי לחו"ל

טיסה לחו"ל, תהא המטרה לשמה אנחנו טסים- חופשה, כנס אקדמי או עבודה- דורשת לא מעט הכנות. רכישת ביטוח רפואי לחו"ל היא אחת מהן. על אף שרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל היא הכרחית וחיונית, חשוב גם להכיר את החסרונות שלה, או ליתר דיוק, את אבן הנגף שהופכת את הביטוח הרפואי לחו"ל לכזה שנותן לכם מענה חלקי בלבד לצרכים. למה הכוונה? כל הפרטים בפנים.

נתחיל מההתחלה. מהו ביטוח נסיעות לחו"ל ומה כוללת הפוליסה?

נסיעה לחו"ל היא בדרך כלל מאורע מרגש שאנחנו אפילו מחכים לו בקוצר רוח. קצת ניתוק מהביצה שבה אנחנו חיים תמיד יכול לעשות טוב, גם אם המטרה לשמה אנחנו נוסעים היא עסקית וגם אם זה אומר שנמצא את עצמינו עובדים במהלך שהותנו בחו"ל. העניין הוא, שהמציאות יכולה תמיד לזמן איזשהו תסריט לא אידיאלי שאליו לא התכוננו מראש, דווקא כשאנחנו נמצאים במדינה זרה. מעורבות בתאונת דרכים, מצב חירום בריאותי שמחייב פינוי לבית החולים או רפטינג  שהסתיים בכי רע- במצבים שכאלה אנחנו נהיה חייבים לקבל טיפול רפואי, ולקונטקסט הזה נכנסת חשיבותו של ביטוח נסיעות לחו"ל. ביטוח נסיעות לחו"ל מאפשר לנו להתקשר עם חברת ביטוח בחוזה לפיו היא מתחייבת לפצות אותנו על ההוצאות הרפואיות שיהיו לנו, במידה ויהיו כאלה, בעת השהייה בחו"ל. היות וטיפול רפואי, במיוחד במדינות מערביות אבל גם במדינות המתפתחות יכול להסתכם בעלויות לא מבוטלות, במיוחד אם הנזק הגופני הוא משמעותי, הידיעה שחברת הביטוח תכסה את ההוצאות היא מעודדת ומנחמת.ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות הבסיסי לחו"ל כולל הוצאות רפואיות בעת אשפוז בבית חולים, לרבות ניתוחים, בדיקות וטיפול נמרץ. כיסוי נרחב יותר כולל בנוסף להוצאות טיפול רפואי גם צילומי רנטגן ותרופות שלא בעת אשפוז, והוצאות נוספות אשר הוצאתן הייתה חיונית לצורך שהייה בחו"ל מעבר לתקופת הביטוח. פוליסת ביטוח רפואית משודרגת לחו"ל כוללת שלושה מרכיבים והם: 1)  ביטוח הוצאות רפואיות ופינוי במקרה של תאונה 2) ביטוח תאונות אישיות 3) ביטוח כבודה. יש לציין, כי חלק מחברות הביטוח יאפשרו לרכוש תמורת תשלום נוסף פוליסה שתכלול גם כיסוי הוצאות כאשר חלה החמרה במצב הבריאותי הקיים.

כדאי לקרוא

אליה וקוץ בה. ביטוח נסיעות לחו"ל אינו מציע כיסוי בעבור הנזקים עצמם  

נשמע טוב? נכון. הידיעה שההוצאות שלנו יכוסו כאשר נזדקק לטיפול רפואי בחו"ל אכן מקנה שקט וביטחון. העניין הוא, ולכך יש לתת היטב את הדעת, כי הביטוח הרפואי המתואר לעיל אינו מאפשר קבלת פיצוי בגין הנזקים עצמם, אלא, כאמור, רק עבור החזרי הוצאות הטיפולים הרפואיים. המשמעות היא, שלאדם שאיבד את כושר עבודתו בשל תאונה שהתרחשה בחו"ל, שנגרמה לו נכות קבועה, שהתפקוד שלו הפך מוגבל ועל כן הוא אינו יכול יותר ליהנות מביטחון כלכלי- לאדם כזה אין כל מענה ראוי בארץ, כיוון שהוא לא יכול להגיש תביעה בארץ על תאונה שהתרחשה מחוץ לגבולות ישראל. כך קורה, שישראליים שנפגעו בחו"ל חוזרים לארץ, אחרי חוויה לא נעימה, ונוחתים למציאות קשה עוד יותר כאשר הם מגלים כי עליהם לשאת בנטל הכספי, היות והם אינם יכולים להתפרנס ועליהם לשאת בהמשך ההוצאות של הטיפולים הרפואיים בעצמם.