שאלות נפוצות ותשובותן

1הייתי מעורב בתאונת דרכים בחו"ל ללא צד שני (פגעתי בעץ, בעמוד) - האם מגיע לי משהו?
ייתכן מאוד שכן. במדינת ישראל למשל, לאור חוק ביטוח חובה, ניתן לתבוע גם ללא מעורבות צד שני. חוקים דומים קיימים גם במדינות שונות בעולם כך שבמקרה של תאונת דרכים בחו"ל בהחלט ייתכן שניתן לקבל פיצוי בעבור נזקים שנגרמו.
2נפלתי ונפגעתי באתר בחו"ל (מלון, קולנוע, מוזיאון...) - האם גם במקרה זה ניתן להגיש תביעה?
לרוב מקומות המארחים אנשים (בתי מלון, בתי קולנוע וכו') מחזיקים בפוליסת ביטוח למקרי תאונות, כמובן בהנחה שישנה אשמה לקרות התאונה (מרצפת שבורה, מעקה לא מחוזק). במקרים כאלה ניתן להגיש תביעה נגד המקום בו התרחשה התאונה או נגד חברת הביטוח שלו.
3הטיפול הוא מול גורמים בחו"ל? בטח מדובר בטיפול יקר שיעלה לי הון.
לא בהכרח. אנו בחברת "אינטר- קליימס" נדע לבחור לך את מסלול התביעה הכדאי ביותר בעזרת רשת של עורכי דין הפרוסה בכל רחבי העולם כדי לצמצם את הוצאותיו של הלקוח למינימום.
4יש ברשותי מסמכים רפואיים רבים אבל הם בעברית - מה אעשה?
אנו בחברת "אינטר-קליימס" נדע לתרגם את המסמכים הרפואיים שברשותך לכל שפה בה יש צורך.
5האם לצורך הטיפול בתביעה אני צריך לטוס לחו"ל?
ברוב רובן של התביעות אין צורך להגיע למדינה בה התרחשה התאונה. רק במקרים חריגים מאוד יש צורך לטוס למדינה בה ארע הנזק לצורך הטיפול בתביעה, למשל לשם בדיקת מומחה רפואי נטעם הנתבע.
6האם יש מגבלת זמן להגשת התביעה?
כן. תמיד ישנה מגבלת זמן המכונה בחוק תקופת התיישנות. חשוב לדעת שהתקופה הזו שונה בין מדינה למדינה. בנוסף, יש שוני במשך תקופת ההתיישנות בין תאונת בחוץ לארץ לפגיעה מסוג אחר. אם לא מגישים את התביעה במועד, ניתן להפסיד סכומי כסף לא מבוטלים. לכן, חשוב לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי מוקדם ככל הניתן.